Vacature Coördinator wetenschappelijk onderzoek (betaald)

Avatar

Vereniging van Ouders van Couveusekinderen (VOC)

De afgelopen jaren heeft de VOC een grote transitie doorgemaakt, waarbij we met een nieuw bestuur een flinke slag willen slaan in de organisatie binnen onze vereniging. De focus ligt op lotgenotencontact, informatieverstrekking en belangenbehartiging.

Binnen dit laatste focuspunt ligt ook wetenschappelijk onderzoek.  Omdat er in toenemende mate een beroep op de VOC wordt gedaan, is er behoefte aan een coördinator wetenschap. Deze coördinator is de schakel tussen de aanvragers en de VOC en stuurt de werkgroep wetenschap aan. Het gaat hier om een betaalde functie, wat nog nader te bespreken valt.

Inbreng

Wetenschappelijk onderzoek in de neonatologie en verloskunde is niet meer denkbaar zonder inbreng van de patiënt of diens vertegenwoordigers. De VOC is daarom al jarenlang een belangrijke partner voor onderzoekers, wetenschappelijke verenigingen en subsidieverstrekkers. Door het perspectief van het kind en diens ouders of gezin in te brengen, kunnen wij onder andere invloed uitoefenen op prioritering van belangrijke onderwerpen, definiëring van relevante uitkomstmaten, aanwijzen van specifieke doelgroepen, evalueren van de belasting voor de deelnemers en erop toezien dat informatie voor ouders adequaat en duidelijk is.

Onze rol

De rol van de VOC verschilt en kan variëren van een korte schriftelijke steunbetuiging aan een subsidieverstrekker of commentaar geven op een projectvoorstel, tot het beschikbaar stellen van een klankbordgroep of zelfs fysiek zitting nemen in een onderzoeksteam of data controlecommissie.

Functieprofiel coördinator wetenschap

De coördinator wetenschap heeft verschillende taken:

 • Je bent de eerste contactpersoon voor aanvragers en beheert de mailbox;
 • Je inventariseert nieuwe aanvragen en begeleid selectieproces van de werkgroep;
 • Je hebt een voortrekkersrol in projectplannen en begrotingen maken;
 • Je stuurt de werkgroep aan en verdeelt de taken binnen de werkgroep;
 • Je werkt nieuwe vrijwilligers in die je via de vrijwilligerscoördinator binnen krijgt;
 • Je organiseert elke maand een Skype overleg, en halfjaarlijks een bijeenkomst op locatie;
 • Je ziet toe op de voortgang van projecten en de financiële afhandeling daarvan;
 • Samen met de werkgroep evalueer je lopende en afgeronde projecten, geef je ruimte voor nieuwe ideeën en lever je aan het einde een jaarverslag in bij het bestuur.

Wat breng je mee?

 • Je hebt aantoonbare affiniteit met patientenvertegenwoordiging in de wetenschap;
 • Je bent bent bereid een PGO cursus en eventuele andere scholing in patientenparticipatie te volgen;
 • Je bent sterk in communicatie, hebt mensenkennis, neemt initiatief en werkt goed samen;
 • Je leest met gemak Engelstalige documenten en kunt de dialoog aangaan met wetenschappers;
 • Bij voorkeur heb je een professionele achtergrond in de zorg en/of de wetenschap, met ervaring in kennisagenda’s, onderzoeksvoorstellen, METC en subsidieaanvragen en deelname aan en uitvoer van onderzoek;
 • Je bent minimaal 6 tot 8 uur beschikbaar.

Kom jij ons team versterken?

Voel jij je als een vis in het water tussen wetenschappers en onderzoekers? Heb je affiniteit met patiëntenorganisaties en belangenbehartiging? Ben je zelfstandig en verantwoordelijk? Dan horen we graag van je! Voor vragen kun je terecht bij onze “vrijwilligerscoördinator” Carolien van Maren op vrijwilligers@couveuseouders.nl. Dit mailadres roept wellicht wat verwarring op, maar Coördinator wetenschap betreft wel degelijk een betaalde functie.

Reacties

reacties

Voor ouders

Heb je of krijg je binnenkort een kindje dat op afdeling Neonatologie of een NICU wordt opgenomen? Je staat er niet alleen voor!

lees meer

Voor familie en vrienden

Een kraamvisite in het ziekenhuis gaat anders dan je gewend bent. We geven je graag wat tips en kadoideeën.

lees meer

Voor professionals

We bundelen onze krachten met zorgverleners in het Neokeurmerk. Hiermee maakt je ziekenhuis of afdeling inzichtelijk hoe hoog de kwaliteit van zorg is. Bezoek de speciale website voor meer informatie.

lees meer
Donatiebedrag in €:
0