Vacature Hoofdredacteur Kleine Maatjes

Avatar

Vereniging van Ouders van Couveusekinderen (VOC)

De VOC telt zo’n 120 vrijwilligers, in diverse functies en verdeeld over het land. We hebben vrijwilligers voor informatievoorziening en lotgenotencontact in ziekenhuizen, er is een werkgroep voor Wereld Prematuren Dag, we geven gastlessen, zijn aanwezig op symposiums etcetera. Ook werken er vrijwilligers aan onze website en social media, dragen we bij aan wetenschappenlijk onderzoek en geven we een eigen tijdschrijft uit: Kleine Maatjes!

Functieprofiel Hoofdredacteur Kleine Maatjes

Heb jij een grote passie voor schrijven, ben je goed in het afnemen van interviews, heb jij veel kennis van de ‘couveusewereld’ en weet jij wat het is om ouder te zijn van een couveusekind? En vind je het belangrijk dat couveuseouders en professionals eigen verhalen kunnen lezen waarin ze her- en erkenning vinden en artikelen kunnen lezen die geschreven zijn door professionals werkzaam op/rondom de afdeling Neonatologie? Ben je zo gemotiveerd dat je veel tijd wilt steken in het magazine dat ook vaak wordt gelezen door professionals? Dan zoeken wij jou!

De Hoofdredacteur Kleine Maatjes heeft een breed takenpakket:

 • Aansturen van de redactie die bestaat uit min. 2 professionals (ICN-verpleegkundige en neonatoloog), 4 tot 6 couveuseouders en een tweede  corrector;
 • Je komt minimaal 2 keer per jaar samen in het UMC in Amsterdam (locatie AMC) en tussendoor wordt er veel overlegd via de mail en telefoon;
 • Het redigeren, controleren, verduidelijken en inkorten van eigen verhalen van ouders en van professionals. Daarbij zorg je voor consistentie in toon en stijl;
 • Het onderhouden van de contacten met de couveuseouders, de columnisten en de professionals, hen herinneren aan deadlines, het zorgen voor bijpassende foto’s, eventueel aanvullende vragen stellen, overleggen over de aanpassingen;
 • Nieuwe redactieleden inwerken/begeleiden;
 • Mailbox van de redactie dagelijks beheren;
 • Coördineren van de contacten met de editor en het landelijk secretariaat;
 • Controleren en beoordelen van de lay-out;
 • Plaatsen van oproepen voor eigen verhalen in het magazine, op de website en op Facebook.

Wat breng je mee?

 • Je beheerst de Nederlandse taal perfect. Ervaring met het schrijven en redigeren is een must;
 • Minimaal 2 jaar ervaring in een dergelijke functie;
 • Een sociale en flexibele instelling;
 • Veel tijd, want deze functie vraagt in de weken voor het verschijnen van het nieuwe nummer veel van je vrije uren.

Enkele taken kunnen door de toekomstige hoofdredacteur eventueel worden overgedragen aan een ander lid van de redactie. De hoofdredacteur maakt deel uit van de Landelijke Overleg Groep (LOG), die 1 keer per jaar een overleg heeft, veelal via Skype. Deze vergadering is om ervaring en kennis te delen, dingen die je tegenkomt in jouw functie te bespreken en dient ook als een moment van informatievoorziening vanuit de organisatie. Tevens worden LOG-leden verwacht op de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering.

Tijdsbesteding: vlak na het verschijnen van de Kleine Maatjes zo’n 5 uur per week, maar dat loopt op tot meer dan 20 uur per week vlak voor het verschijnen van het nieuwe nummer.

De nieuwe hoofdredacteur krijgt de mogelijkheid om een interessante eendaagse training te volgen: ‘Hoe word ik een goede eindredacteur?’.

Kom jij ons team versterken?

Ben jij iemand die komt met nieuwe ideeën, goed kan samen werken, initiatiefrijk is en goed kan communiceren? Beschik je over voldoende tijd? Reageer dan direct via onderstaand formulier of mail onze vrijwilligerscoördinator Carolien van Maren op vrijwilligers@couveuseouders.nl.

Reacties

reacties

Voor ouders

Heb je of krijg je binnenkort een kindje dat op afdeling Neonatologie of een NICU wordt opgenomen? Je staat er niet alleen voor!

lees meer

Voor familie en vrienden

Een kraamvisite in het ziekenhuis gaat anders dan je gewend bent. We geven je graag wat tips en kadoideeën.

lees meer

Voor professionals

We bundelen onze krachten met zorgverleners in het Neokeurmerk. Hiermee maakt je ziekenhuis of afdeling inzichtelijk hoe hoog de kwaliteit van zorg is. Bezoek de speciale website voor meer informatie.

lees meer
Donatiebedrag in €:
0