Vacature WPD-coördinator

Avatar

Vereniging van Ouders van Couveusekinderen (VOC)

De VOC telt zo’n 120 vrijwilligers, in diverse functies en verdeeld over het land. We hebben vrijwilligers voor informatievoorziening en lotgenotencontact in ziekenhuizen, er is een werkgroep voor Wereld Prematuren Dag, we geven gastlessen, zijn aanwezig op symposiums etcetera. Ook werken er vrijwilligers aan onze website en social media en dragen we bij aan wetenschappenlijk onderzoek.

Wereld Prematuren Dag (WPD)

Wereld Prematuren Dag is een initiatief van EFCNI (European Foundation for the Care of Newborn Infants). Dit is een Europese koepel van ouderorganisaties die zich met couveusekinderen bezighouden. Zij organiseren elk jaar op 17 november in een groot aantal landen Wereld Prematuren Dag.

Sinds 10 jaar is de VOC namens Nederland betrokken bij de organisatie van Wereld Prematuren Dag. Wij hebben de week rondom 17 november omgedoopt tot de week van het couveusekind. In deze week krijgen alle couveusekinderen en hun ouders extra aandacht. Daarmee creëren we bewustwording, bekendheid en begrip en vergroten we de naamsbekendheid van de VOC om nog meer ouders te kunnen bereiken.

WPD-werkgroep

Sinds 5 jaar hebben we een werkgroep die de contacten met verschillende partijen onderhoud en diverse initiatieven coördineert. De werkgroep bestaat minimaal uit:

 • 1 vrijwilliger die paarse gebouwen regelt;
 • 1 vrijwilliger die de communicatie rondom WPD regelt;
 • 1 vrijwilliger die samen met onze vrijwilligerscoördinator de vrijwilligers aanstuurt;
 • 1 VOC-bestuurslid die namens de vereniging betrokken is;
 • de WPD-coördinator

Functieprofiel WPD-coördinator

De WPD-coördinator heeft verschillende uitvoerende taken:

 • Aansturen van de WPD-werkgroep;
 • Opstellen activiteitenplan en begroting voor volgende WPD i.s.m. werkgroep;
 • Organiseren van de volgende WPD, samen met de werkgroep;
 • Contacten coördineren met alle deelnemende partijen zoals ziekenhuizen en Earlybirds Fotografie;
 • Inwerken van nieuwe WPD-vrijwilligers;
 • Beheren van de WPD-mailbox (wpd@couveuseouders.nl);
 • Met de werkgroep de voorgaande WPD evalueren.

Daarnaast heeft de WDP-coördinator enkele administratieve taken:

 • Openingsoverleg/brainstorm in persoon inplannen op een van onze locaties;
 • Ongeveer 8 overleggen inplannen via Skype/Microsoft Teams;
 • Agenda voor elk overleg maken en verspreiden;
 • Notulen (laten) maken tijdens overleg en deze verspreiden onder de werkgroepleden;
 • Elk jaar een evaluatie en eindverslag voor het bestuur schrijven.

Kom jij ons team versterken?

Ben jij iemand die komt met nieuwe ideeën, goed kan samen werken, initiatiefrijk is en goed kan communiceren? Heb jij gemiddeld 2 uur per week over om je hiervoor in te zetten? Reageer dan direct via onderstaand formulier of mail onze vrijwilligerscoördinator Carolien van Maren op vrijwilligers@couveuseouders.nl.

Reacties

reacties

Voor ouders

Heb je of krijg je binnenkort een kindje dat op afdeling Neonatologie of een NICU wordt opgenomen? Je staat er niet alleen voor!

lees meer

Voor familie en vrienden

Een kraamvisite in het ziekenhuis gaat anders dan je gewend bent. We geven je graag wat tips en kadoideeën.

lees meer

Voor professionals

We bundelen onze krachten met zorgverleners in het Neokeurmerk. Hiermee maakt je ziekenhuis of afdeling inzichtelijk hoe hoog de kwaliteit van zorg is. Bezoek de speciale website voor meer informatie.

lees meer
Donatiebedrag in €:
0